Kategorie
blog

Czy kriolipoliza działa?

Kriolipoliza, to zabieg kosmetyczny w celu usunięcia obszarów tkanki tłuszczowej. Działa poprzez zamrażanie komórek tłuszczowych z określonych części ciała.

Podobnie jak w przypadku liposukcji, chirurgowie plastyczni i inni terapeuci używają Kriolipoliza do docelowych obszarów ciała, w których trudniej jest usunąć tłuszcz poprzez dietę i ćwiczenia.

Kriolipoliza jest nieinwazyjny, co oznacza, że nie wymaga operacji, cięć ani znieczulenia, więc niesie mniejsze ryzyko niż liposukcja. Procedura jest w większości bezpieczna, ale ludzie powinni być świadomi pewnych potencjalnych skutków ubocznych.

W tym artykule szczegółowo przyjrzymy się Kriolipoliza, w tym jego działaniu, jego skuteczności, kosztowi oraz efektom ubocznym i ryzyku związanemu z procedurą.Co to jest Kriolipoliza?Kriolipoliza to markowa forma kriolipolizy.

Kriolipoliza to markowa, zatwierdzona przez FDA forma redukcji tłuszczu zwana kriolipolizą.

Kriolipoliza i inne formy kriolipolizy wykorzystują ujemne temperatury w celu rozbicia komórek tłuszczowych. Zimno nie uszkadza innych komórek w taki sam sposób, jak komórki tłuszczowe, dlatego też nie powinno dojść do uszkodzenia skóry ani tkanki pod nią.

Podczas zabiegu lekarz odkurza skórę powyżej obszaru tkanki tłuszczowej do aplikatora, który chłodzi komórki tłuszczowe. Niska temperatura znieczula obszar, a niektórzy ludzie zgłaszają uczucie chłodu.

Większość procedur Kriolipoliza zajmuje około godziny. Nie ma czasu powrotu do zdrowia, ponieważ nie ma uszkodzeń skóry ani tkanki. Niektóre osoby zgłaszają ból w miejscu Kriolipoliza, podobnie jak po intensywnym treningu lub niewielkim urazie mięśni.

Po zabiegu komórki tłuszczowe mogą opuścić ciało około 4–6 miesięcy. W tym czasie powierzchnia tłuszczu zmniejszy się średnio o 20 procent .Czy Kriolipoliza działa?

Kriolipoliza i inne formy kriolipolizy mają wysoki wskaźnik powodzenia. Są skuteczne w usuwaniu obszarów tłuszczu z organizmu i mają mniej skutków ubocznych niż inne zabiegi, takie jak liposukcja.

Chociaż ta procedura może usunąć obszary tłuszczu, nie jest to cudowne lekarstwo i ludzie nie powinni oczekiwać pełnego usunięcia tłuszczu. Procedura nie będzie działać u wszystkich, a niektóre osoby mogą odczuwać gorsze skutki uboczne niż inne.

Ważny może być również styl życia i inne czynniki. Osoba, która kontynuuje niezdrową dietę i pozostaje siedząca w trakcie Kriolipoliza, może spodziewać się mniejszej redukcji tłuszczu.

Podobnie Kriolipoliza nie może napiąć luźnej skóry. Jeśli skóra rozciągnęła się wokół nagromadzonych tłuszczów, osoba może mieć nadmiar skóry po zabiegu usunięcia tłuszczu.

Co mówią badania?Naukowcy odkryli, że Kriolipoliza jest stosunkowo skuteczny.

Badania ogólnie wskazują, że Kriolipoliza jest stosunkowo bezpiecznym i skutecznym sposobem usuwania niektórych obszarów tłuszczu.

W przeglądzie z 2015 r. Opublikowanym w Chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej przeanalizowano 19 wcześniejszych badań kriolipolizy.

Naukowcy odkryli, że gdy w badaniach mierzono redukcję tkanki tłuszczowej za pomocą suwmiarki, która jest narzędziem podobnym do linijki, ludzie tracili średnio 14,67 do 28,5 procent tłuszczu na obszarach poddanych kriolipolizie. Kiedy badania mierzyły redukcję tłuszczu za pomocą ultradźwięków , ludzie stracili 10,3 procent do 25,5 procent.

Autorzy nie znaleźli żadnych głównych czynników ryzyka zdrowotnego związanych z zabiegiem. Nie stwierdzono zmniejszenia czynności wątroby ani poziomu lipidów, co oznacza, że Kriolipoliza to zabieg czysto kosmetyczny. Ponadto zamrażanie tłuszczu bez dokonywania innych zmian stylu życia może nie poprawić ogólnego stanu zdrowia osoby.

W osobnym przeglądzie z 2015 r. Opublikowanym w czasopiśmie Aesthetic Surgery Journal, w którym przeanalizowano 16 badań, stwierdzono, że u ludzi średnia redukcja tłuszczu wynosiła 19,55 procent.

Autorzy badania podkreślają potrzebę długoterminowych danych na temat procedury. Większość badań uwzględnionych w ich analizie była niewielka i nie porównywała wyników Kriolipoliza z wynikami, które ludzie uzyskaliby z innych zabiegów kosmetycznych lub zmian stylu życia.

Masowanie okolicy bezpośrednio po zabiegu może poprawić redukcję tkanki tłuszczowej, choć potrzebne są dalsze badania. Badanie z 2014 roku wykazało wzrost redukcji tłuszczu po masażu 2 miesiące po zabiegu. Jednak po 4 miesiącach różnica nie była już statystycznie istotna.Skutki uboczne i powikłania Kriolipoliza

Kriolipoliza jest procedurą nieinwazyjną, więc nie wymaga cięć, znieczulenia ani leków, które mogą powodować reakcję alergiczną. Oznacza to, że odsetek powikłań i skutków ubocznych jest niższy niż w przypadku bardziej inwazyjnych procedur, takich jak liposukcja.

Analiza Aesthetic Surgery Journal wykazała, że spośród 1445 osób tylko 12 osób – czyli mniej niż 1 procent – zgłosiło powikłania. Najczęstszym powikłaniem było mniej wrażeń niż wcześniej w leczonym obszarze.

Inne powikłania mogą obejmować:

  • obrzęk
  • siniaki
  • wrażliwość
  • zaczerwienienie skóry
  • zlokalizowany ból

W przeglądzie z 2015 r. Nie stwierdzono poważnych powikłań, takich jak krwawienie, zmiany pigmentu skóry lub blizny.

Artykuł z 2014 roku opisuje izolowany przypadek stanu zwanego paradoksalnym przerostem tkanki tłuszczowej po kriolipolizy.

Według artykułu powikłanie to występuje rzadko, dotykając zaledwie 0,005 procent ludzi. Ludzie z tym niezwykłym działaniem niepożądanym doświadczają wzrostu komórek tłuszczowych, co może powodować wybrzuszenie leczonego obszaru. Jest bardziej powszechny u mężczyzn i ludzi pochodzenia latynoskiego lub latynoskiego niż u innych ras.Jakie są zagrożenia związane z Kriolipoliza? Kriolipoliza niesie ze sobą mniej ryzyka niż procedury inwazyjne, takie jak liposukcja, ale osoba może nadal odczuwać działania niepożądane. Dowiedz się więcej tutaj.

Kriolipoliza niszczy komórki tłuszczowe, a te konkretne komórki nie powrócą.

Jednak nauka niewiele wie o długoterminowych skutkach lub skuteczności Kriolipoliza. W większości badań obserwowano pacjentów tylko przez kilka miesięcy po leczeniu.

Zniszczenie istniejących komórek tłuszczowych nie zapobiegnie pojawianiu się nowych komórek tłuszczowych. Dlatego dlaczego zdrowy tryb życia jest niezbędny, aby zachować wyniki Kriolipoliza. Osoba, która nie ćwiczy lub je niezdrową dietę, może wkrótce zobaczyć powrót tłuszczu.Ile kosztuje Kriolipoliza?Kriolipoliza może kosztować od 700 do 1500 USD lub więcej.

Ponieważ Kriolipoliza to procedura kosmetyczna, która nie leczy podstawowej choroby, ubezpieczenie zwykle nie pokrywa kosztów.

Ceny różnią się w zależności od położenia geograficznego, umiejętności świadczeniodawcy leczenia i wielkości zastosowanego aplikatora. Rozsądne jest również rozważenie liczby koniecznych zabiegów. Obszary o większej zawartości tłuszczu mogą wymagać więcej zabiegów.

Procedury z zastosowaniem mniejszych aplikatorów, takich jak te stosowane pod brodą, mogą kosztować od 700 do 900 USD. Procedury z użyciem większych aplikatorów mogą kosztować 1200 do 1500 USD lub więcej na sesję.Alternatywy dla Kriolipoliza

Dla osób, które chcą szybszych rezultatów w jednym zabiegu, liposukcja może być lepszym rozwiązaniem. Ponieważ liposukcja jest bardziej inwazyjna, wiąże się również ze znacznie większym ryzykiem powikłań niż kriolipoliza.

W przeglądzie z 2015 r. Stwierdzono, że odsetek drobnych powikłań po liposukcji wynosi 21,7 procent. Znaczące komplikacje występują w tempie 0,38 procent.

przewodnicy kraków

Inne rodzaje niechirurgicznego zmniejszenia tłuszczu obejmują :

  • lipoliza iniekcyjna, taka jak Kybella, która wykorzystuje iniekcję do niszczenia komórek tłuszczowych
  • lipoliza laserowa, taka jak SculpSure, która wykorzystuje gorący laser do stopienia komórek tłuszczowych
  • lipoliza o częstotliwości radiowej, taka jak Vanquish, która wykorzystuje fale radiowe do zabijania komórek tłuszczowych

Perspektywy

Kriolipoliza to zabieg kosmetyczny, więc nie zajmie się podstawową przyczyną niechcianego tłuszczu. Osoba z zaburzeniami metabolicznymi, cukrzycą lub niezdrowym stylem życia może szybko odzyskać utracony tłuszcz w wyniku tej procedury.

Ludzie rozważający Kriolipoliza powinni wiedzieć, że chociaż uparte obszary tłuszczu są powszechne, mogą być również oznaką innego stanu zdrowia. Konieczne jest, aby porozmawiać z lekarzem przed podjęciem jakichkolwiek procedur usuwania tłuszczu.

Kriolipoliza to tylko jedna z opcji usuwania tłuszczu. Osoba powinna omówić z lekarzem opcje usuwania tłuszczu, a także korzyści i ryzyko związane z tymi procedurami, które mogą się różnić u poszczególnych osób

Klinika-przemian.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.